KONST / Litografier / Färglitografi 13568272
nr 1356 8272
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 194/260. Motivet: 19x42cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:19:54
100 kr
200 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman